ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ & ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ
ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΥΓΕΙΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ
ΤΜΗΜΑ Α'
Αριστοτέλους 17 10187 Αθήνα
Α. Δανιηλίδου 210-52.32.821/234
Αθήνα, 27 - 9 - 2011
Αρ.Πρωτ.Υ7α/Γ.Π 90710
ΑΠΟΦΑΣΗ
ΘΕΜΑ: «Ορισμός ημερομηνίας
διενέργειας εξετάσεων ιατρικών και οδοντιατρικών Ειδικοτήτων περιόδου ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
2011 Επιτροπών Αθηνών»
Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ
α. Του Ν.3366/55 «Περί ειδικοτήτων (ΦΕΚΑ'258) β. Του
αρ. 12 του Ν. 1278/1982 (ΦΕΚΑ 105)
γ. Του αρ.49 του Ν. 3370/2005 (ΦΕΚ Α176) «Οργάνωση και Λειτουργεία των
Υπηρεσιών Υγείας και λοιπές διατάξεις»
δ. Τηςπαραγ. 2 του άρθρου 51 του Ν. 3918/2011 /ΦΕΚ -31 /τ.α./2 -3 -2011
«Διαρθρωτικές αλλαγές στο σύστημα Υγείας και άλλες διατάξεις»
ε. Του Π.Δ. 95/2000 (ΦΕΚ 76/τΑ ) «Οργανισμός του Υπουργείου Υγείας και
Πρόνοιας»
ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ
Ορίζουμε τις ημερομηνίες διενέργειας εξετάσεων
ιατρικών και οδοντιατρικών ειδικοτήτων περιόδου ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 των οποίων οι
επιτροπές εδρεύουν στην Αθήνα, ως ακολούθως:
ΔΕΥΤΕΡΑ 17-10-2011
1. ΓΕΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ: Στην κεντρική υπηρεσία του
Υπουργείου Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης (Αριστοτέλους 17) 17-10-2011
(γραπτά),ώρα 12.00 και 18-10-2011 (προφορικά), ώρα 12.00
2. ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΑ: Στο Ν.Ν.Θ.Α « Σωτηρία»
17-10-2011 ( γραπτά),ώρα 9.00 , στις 18-10-2011 (κλινική εξέταση)στο Νοσοκ.
«Μεταξά», ώρα 9.00 και στις19-10-2011 (προφορικά)
στο Ν.Ν.Θ.Α « Σωτηρία», ώρα 8.30
3. ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. «Ιπποκράτειο», ώρα
9.00
4. ΠΑΙΔΟΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ : Στην Παν/κή Παιδοψυχιατρική
κλινική του Νοσοκ. Παίδων « Η Αγία Σοφία», 17-10-2011 ( γραπτά ), ώρα 9.30 και
στις 20-10-2011 ( προφορικά), ώρα 9.30.
5. ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Ιπποκράτειο» 17-10-2011 (γραπτά), ώρα
9.00 και στις 18-10-2011 ( προφορικά), ώρα 9.00
6. ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ: Στο Νοσοκ. « Ιπποκράτειο»,
17-10-2011 ( γραπτά), ώρα 9.00,
18-10-2011 ( κλινική εξέταση), ώρα 7.30 και 19-10-2011 ( προφορικά) , ώρα 9.00
ΤΡΙΤΗ 18-10-2011
1. ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ: Στο Νοσοκ. «Αρεταίειο»,
18-10-2011 (γραπτά) και
19- 10-2011 (προφορικά), ώρα
9.00
2.
ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. «Αιγινήτειο», ώρα 9.00
3.
ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Αλεξάνδρα» , ώρα 8.00
ΤΕΤΑΡΤΗ 19-10-2011
1. ΑΓΓΕΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ: Στο Νοσοκ. « Αττικόν», ( γρ.
καθ. κ. Λιάπη, 1ος ορ.), ώρα 14.00
2.
ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Λαϊκό»
19-10-2011, ώρα 8.00 ( γραπτά) και
20- 10-2011 ώρα 9.00 ( προφορικά)
3.
ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ.«Σισμανόγλειο», 19-10-2011 (γραπτά), ώρα
16.00 και 20-10-2011 (προφορικά), ώρα 8.00.
4.
ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Γ. Γεννηματάς», 19-10-2011 (γραπτά), ώρα
12.30 και 20, 21/10/2011 ( προφορικά), ώρα 8.30.
5.
ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ: Στο Νοσοκ. « Αιγινήτειο», ώρα 9.00
ΠΕΜΠΤΗ 20-10-2011
1. ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ: Στο Νοσοκ. « Ευαγγελισμός»
20-10-2011 (γραπτά), ώρα 8.00 και 21-10-2011 ( προφορικά), ώρα 8.00
2. ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Αττικόν»
20-10-2011 ( γραπτά), ώρα 9.00 και 21-10-2011 (προφορικά), ώρα 9.00
3. ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗ: Στην Ιατρική Σχολή , Ιατρικά
Εργαστήρια ( Γουδή), 20-10-2011 (γραπτά),ώρα 9.00 και 21-10-2011 ( προφορικά),
ώρα 9.00
4.
ΙΑΤΡΙΚΗ ΒΙΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑ (ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑ): Στην Ιατρική Σχολή,
Μικροβιολογικά Εργαστήρια ( Γουδή), 20-10-2011 ( γραπτά), ώρα 9.00 και
21,24,25/10/2011 ( προφορικά), ώρα 9.00
5.
ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ: Στο Νοσοκ. « Ανδρέας Συγγρός»
20-10-2011 ( γραπτά), ώρα 9.00 και 21-10-2011 ( προφορικά ), ώρα 9.00
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21-10-2011
1. ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΘΩΡΑΚΟΣ: Στο Νοσοκ. « Ευαγγελισμός» γρ.
504, ώρα 9.00
2. ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΝΑΘΟΠΡΟΣΩΠΙΚΗ
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ: Στο
ΚΕ.Σ.Υ , ώρα 9.30
3. ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗ: Στο Νοσοκ. « Αττικόν», ώρα
9.00
4. ΙΑΤΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: Στην Ε.Σ.ΔΥ ( Λ. Αλεξάνδρας
196), ώρα 13.00
5.
ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ: Στο ΚΕ.Σ.Υ, ώρα 9.00
ΔΕΥΤΕΡΑ 24-10-2011
1. ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΗ: Στην Ιατρική Σχολή, Ιατρικά
Εργαστήρια ( Γουδή), ώρα 10.00
2. ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Λαϊκό», ώρα 8.30
3. ΝΕΦΡΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. «
Κοργιαλένειο-Μττενάκειο» Ε.Ε.Σ, ώρα 9.30
4. ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑ: Στο Πειραματικό Χειρουργικό
Τμ. του Νοσοκ. « Αρεταίειο», ώρα 8.30
5.
ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ/ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Αρεταίειο»
24-10-2011 ( γραπτά), ώρα 7.30 και 25-10-2011 ( προφορικά), ώρα 7.30
6.
ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Αρεταίειο»
24-10-2011 ( γραπτά), ώρα 9.00 και 26-10-2011 ( προφορικά), ώρα 9,00
ΤΡΙΤΗ 25-10-2011
1. ΦΥΣΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ
ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ: Στο Ορθοπεδικό
Κέντρο Ερευνας και Εκπαίδευσης
του Νοσοκ. « Αττικόν», ώρα 9.30
2. ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ-ΦΥΜΑΤΙΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. Ν.Θ.Α
« Σωτηρία», 25-10-2011 (γραπτά),
ώρα 9.00 και 26-10-2011 ( προφορικά), ώρα 9.00
3. ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ: Στο Νοσοκ. « Λαϊκό», ώρα 9.00
ΤΕΤΑΡΤΗ 26-10-2011
1.
ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΑ: Στην Αιματολογική Κλινική του Νοσοκ. «Λαϊκό» ( 3ος
όρ.) 26-10-2011 (γραπτά) , ώρα 9.30 και 27-10-2011 (προφορικά) , ώρα 9.30
2.
ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ-ΑΦΡΟΔΙΣΙΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. «Ανδρέας Συγγρός»,
ώρα 9.00
ΠΕΜΠΤΗ
27-10-2011
1.
ΑΛΛΕΡΓΙΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. Παίδων « Π και Α Κυριακού» 27-10-2011 (
γραπτά), ώρα 9.00 και 31-10-2011 ( προφορικά), ώρα 9.30
2.
ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ: Στο Νοσοκ. « Ιπποκράτειο» 27-10-2011 ( γραπτά), ώρα
9.00 και 1-11-2011 ( προφορικά), ώρα 9.00
3. ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ: Στο Νοσοκ. Παίδων « Η Αγία Σοφία», ώρα
9.30
ΔΕΥΤΕΡΑ 31-10-2011
1. ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ: Στο Νοσοκ. Παίδων « Η Αγία
Σοφία» 31-10-2011 ( γραπτά) ώρα 9.00 και 1-11-2011 ( προφορικά), ώρα 9.00
Προθεσμία υποβολής
δικαιολογητικών ορίζεται η 7 - 10 - 2011.
Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ
Α. ΛΟΒΕΡΔΟΣ
Τι γίνεται όταν στην εξεταστική επιτροπή είναι και ο διευθυντής της κλινικής όπου ειδικεύτηκες?Τι ρωτάω τώρα εγώ!!!!!!!
ΑπάντησηΔιαγραφή